Projektant wnętrz

torby papierowe

Urządzając mieszkanie, które jest duże i nieprzytulne należy pomalować ściany na mocny, ciepły kolor: czerwień, oranż i żółć. Zrobią wrażenie, jakby "występowały" do przodu, przez co optycznie zmniejszą wnętrze.

Takie ściany są idealne do dużych salonów lub jadalni. Najlepiej pomalować tylko jedną ścianę lub jej fragment. Można, na przykład za pomocą czerwieni, wydzielić z dużego pokoju zaciszny kącik na domowe biuro. Mocne, ciepłe barwy połączone z naturalnym drewnem, kolorem kremowym czy pieczarkową szarością będą wyglądały przytulnie.

A w zestawieniu z chłodną bielą - nowocześnie. Do dużych wnętrz odpowiednie będą również: czekoladowy brąz, czerwonobrązowy, piaskowy. Do takiego mieszkania należałoby wstawić komplet wypoczynkowy tapicerowany lub skórzany w ciemnych kolorach aby ocieplić pokój.

Meble powinny być wykonane z ciemnego litego drewna z dębu lub drewna brzozowego. Podłogi, również powinny być drewniane w ciemnym kolorze, najlepiej położyć na nie dywan w czerwonym, brązowym lub bordowym kolorze.

Architekt wnętrz

kominki szczecin