Małe mieszkanie lub

https://materialki.pl/pl/c/Tkaniny-dekoracyjne/6

Urządzając małe mieszkanie, ściany razem z podłogą należy pomalować na biało- stwarzając iluzję nieograniczonej przestrzeni. W ciasnym pokoju meble też powinny by białe lub z jasnego drewna, lekkie i ażurowe. Szafy najlepiej wbudować w ścianę. Aby nie odnieść wrażenia iż białe ściany dają efekt sterylnego wnętrza, można na ścianie użyć tapety w delikatny motyw na białym tle.

Należy pamiętać wtedy o wysokiej białej listwie przypodłogowej i o pozostawieniu na ścianie pod sufitem paska bieli. W ten sposób zatrze się granicę między podłogą a ścianą i między ścianą a sufitem, co optycznie jeszcze powiększy pokój. Jeśli wnętrze jest małe, ale wysokie i jasne, możemy wybrać ciemną podłogę. Najlepiej lakierowaną na wysoki połysk.

Optycznie obniży wnętrze, a odbijając się od lakieru światło stworzy wrażenie dużej przestrzeni. Efekt przestronności daje także połysk na ścianach. Można pomalować je białą farbą o perłowym połysku lub pokryć ściany jak najjaśniejszą tapetą w metaliczny, złoty lub srebrny wzór.

mały dom

domkiholenderskie.com