Środki do pielęgnacji wikliny

meble z litego drewna

Meble wiklinowe cieszą się niesłabnącą popularnością, przede wszystkim dlatego, że okazują się być absolutnym numerem jeden w aranżacji ogrodów.

Lekkość konstrukcji i naturalny styl pozwalają na zadbanie o atrakcyjną przestrzeń, doskonale wpisującą się w oczekiwaniu miłośników wypoczynku w otoczeniu przyrody. Ze względu jednak na to, ze meble ogrodowe narażone są na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, konieczne jest zadbanie o to, aby były one należycie zabezpieczone i pielęgnowane. Wykonując odpowiednie czynności pielęgnacyjne nie tylko dba się o elegancję mebli, ale także o ich długowieczność, przede wszystkim dlatego, że zwykle służą nam należycie przez długie lata. Ze względu na to, że meble wiklinowe sprzedawane są najczęściej w wersji surowej oraz pokrytej lakierem ochronnym, konieczne jest zadbanie, aby zarówno w jednym jak i drugim przypadku właściwie dobierać środki pielęgnacyjne.

Z przyczyn oczywistych meble ogrodowe powinny być zabezpieczone warstwa chroniącą je przed zmienną aurą, a następnie przecierane – w razie potrzeby – wilgotną miękką szmatką.

Zasady pielęgnacji mebli z wikliny

www.siso-pol.pl/category/produkty-okucia-meblowe-regulatory-stopki-meblowe