Metoda natryskowa w wikliniarstwie

panele podłogowe sklep online

Meble wiklinowe mogą służyć nam w dobrym stanie przez długie lata, może się jednak zdarzyć, że przez nasze niedopatrzenia pierwotny kształt ulegnie zmianie, podobnie zresztą jak kolor – przede wszystkim w przypadku tych obiektów, które nie zostały należycie zabezpieczone ochronnym lakierem.

Okazuje się jednak, że nie zawsze będziemy musieli wyrzucić ukochane fotele czy stoliki na śmietnik, głównie dlatego, że zawsze istnieje szansa na ich skuteczną renowację. W sprzedaży znaleźć można liczne farby do wikliny, które nie tylko nadadzą im odpowiedni kolor, ale i błyszczącą powierzchnię, konieczne jest jednak zadbanie o to, aby wybierane przez nas elementy charakteryzowały się dużą elastycznością. Ze względu na to, że źle położona i źle dobrana farba może się kruszyć powodując powstawanie nieestetycznych pęknięć, odradza się wykorzystywanie klasycznych mebli akrylowych czy też tych, które zwykle zdobią powierzchnie naszych ścian.

Warto aplikować farbę za pośrednictwem metody natryskowej, która byłaby w stanie precyzyjnie pokryć powierzchnię wyplotu. Meble z wikliny są w końcu zbiorem precyzyjnie zaplecionych gałązek, które bardzo trudno pomalować równomiernie, nawet za pomocą cienkiego pędzelka.

Farbowanie wiklinowych mebli

Producen okien Pinus