Farbowanie mebli z wikliny

klimat.lateralis.pl

Wiklina jest wyjątkowo lekkim i wdzięcznym tworzywem, nic więc dziwnego, że stworzone z niej meble cieszą się ogromną popularnością i od lat zdobią wnętrza naszych domów oraz przestrzenie przydomowych ogrodów. Żeby jednak zakupione przez nas elementy jak najdłużej mogły zachować swój pierwotny kształt i blask, konieczne jest zadbanie o to, aby były właściwie zabezpieczane przed wpływem negatywnych czynników środowiskowych.

Wiadomo oczywiście, że nie zawsze jesteśmy w stanie przywrócić meblom dobrą formę – zwłaszcza, kiedy dopuściliśmy się poważnych zaniedbań – istnieje jednak szansa na przedłużenie ich życia, chociażby za pośrednictwem profesjonalnych farb, działających na podobnej zasadzie, co lakiery ochronne. Żeby jednak aplikacja farby była możliwa i przyniosła zamierzony efekt, konieczne jest dobre przygotowanie mebli, czyli wysuszenie ich, oczyszczenie i – jeżeli pojawi się taka konieczność – zdezynfekowanie ciemnych plam wskazujących na pojawienie się problemu z pleśnią. Kiedy wiklina jest dobrze przygotowana, znacznie lepiej wchłania farbę i pozwala na jej równomierne nakładanie.

Istnieje wiele sposobów na zmianę koloru wiklinowych mebli, najlepszym z nich jest jednak metoda natryskowa, która umożliwia precyzyjne malowanie także trudno dostępnych przestrzeni między splotami gałązek. Zmiana koloru mebli może też całkowicie odmienić wnętrze, warto więc czasami wstrzymać się z kupowaniem nowych elementów i postarać się o poprawę formy tego, co już posiadamy.

Odnawianie mebli

sklep z oświetleniem białystok