Troska o meble z wikliny

Właściciele przydomowych ogrodów dbają zwykle nie tylko o estetykę uprawianej przez siebie roślinności, ale także o to komfortowy wypoczynek, nic więc dziwnego, że w ich przestrzeni stałe miejsce znajdują rozmaite krzesła, fotele czy stoły.

Ze względu jednak na to, że nie każdy mebel nadaje się na to, aby wystawiać go na zewnątrz, doskonałym rozwiązaniem jest inwestowanie w lekkie i praktyczne meble wiklinowe, zwykle wyjątkowo odporne na trudne warunki atmosferyczne. Żeby jednak zakupiony przez nas fotel zachował swój kształt i kolor, konieczne jest zabezpieczenie go bezbarwnym lakierem, charakteryzującym się dużą elastycznością i nadający wiklinie odpowiedni blask. Warto zadbać o impregnację, przede wszystkim dlatego, że ułatwia ona czyszczenie, które może okazać się niezbędne w przypadku, kiedy w przestrzeni wyplotu pojawi się piasek czy zacieki po deszczu.

Lakierowane meble wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, nie ma więc większego problemu z utrzymaniem całości w należytej formie i dobrym stanie. Wiklina jest wyjątkowo wdzięcznym materiałem, żeby jednak mogła służyć nam przez długie lata, powinna być regularnie odświeżana i przechowywana w ciepłym i suchym wnętrzu w okresach zimowych.

Lakierowana wiklina

http://www.kami.pl/