Efektowna wiklina

dywany owalne

Meble wiklinowe odznaczają się wyjątkową trwałością, może się jednak okazać, że z powodu naszych własnych niedopatrzeń na powierzchni ulubionego fotela pojawią się uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli splot zaczyna się wykruszać lub łamać konieczne jest skorzystanie z pomocy profesjonalisty, co – jak pokazuje praktyka – najczęściej jest po prostu nieopłacalne.

W takiej sytuacji zwykle niezbędne jest zaopatrzenie się w nowe meble, ponieważ naprawa tych, które z naszej winy zostały uszkodzone, zwykle nie przynosi spodziewanych rezultatów. Okazuje się jednak, że możliwe jest nadanie wiklinie nowego blasku, pod warunkiem, że zniszczenia nie będą dziełem naszych rąk. W sprzedaży znajdziemy wiele produktów do impregnowania i renowacji mebli wiklinowych, dlatego też jeżeli standardowy kolor naturalny już nam się znudził, z powodzeniem możemy go zmienić na bardziej intensywny, lub lepiej dostosowany do wybranej przez nas aranżacji.

Żeby jednak całość prezentowała się zgodnie z naszymi oczekiwaniami, konieczne jest skrupulatne nakładanie produktu tak, aby dokładnie zamalowane były także przestrzenie pomiędzy splotami. Dobrym rozwiązaniem jest więc zrezygnowanie z posługiwania się klasycznym pędzlem na rzecz specjalistycznego natrysku, który jest metodą znacznie szybszą i bardziej efektywną.

Podstawą długowieczności wikliny jest jednak nasza skrupulatna pielęgnacja, dlatego też warto zdecydować się na zabezpieczający lakier oraz regularne czyszczenie mebli za pośrednictwem wilgotnej szmatki.

Plecione meble w przestrzeni domu

nowoczesne lampy śrem