Kapelusze słomkowe

elektryka kłodawa

Miłośnicy wyplatanych kapeluszy bardzo często narzekają na ich mechaniczne uszkodzenia oraz podatność na wykruszanie się i pękanie. Na szczególną uwagę zasługują jednak kapelusze typu Panama, które zazwyczaj przesuszane są palącym słońcem.

Ze względu na to, że w naszych rodzimych warunkach trudno o ekstremalne skoki temperaturowe, uszkodzenia kapeluszy następują zwykle na skutek naszego niewłaściwego przechowywania. Błędem jest zatem zostawianie ich przy tylnej szybie samochodu na kilka tygodni lub przy gorących kaloryferach, gdzie tracą swoją elastyczność, bo choć przeznaczone są na chronienie nas przed upałami, zwykle nie są eksponowane na słońcu przez długi czas. Jeżeli więc zależy nam na tym, aby nasze ulubione kapelusze posiadały niezmienny kolor i kształt, możemy pokusić się o regularne zabieranie ich do...łazienki.

Wilgotne powietrze pozwoli na uelastycznienie wyplatanego materiału, podobnie zresztą jak delikatny zraszacz do kwiatów. Może się jednak okazać, że pomimo intensywnej ekspozycji na słońce nasz kapelusz wygląda jak nowy, co...powinno nas zmartwić, głównie dlatego, że oryginalne kapelusze nie posiadają aż tak dużych możliwości regeneracyjnych.

Przechowywanie wyplatanych kapeluszy

lampy ostrów wielkopolski