Artystyczne plecionkarstwo

Sprzedaż mebli wiklinowych nieustannie rośnie, co sprzyja pojawianiu się w sklepach licznych podróbek. Ze względu na to, że produkty z wikliny wyplatane są ręcznie (zawsze!) posiadają odpowiednią cenę, co jednak automatycznie przekłada się na wysoką jakość produkcji. Jeżeli więc zakupione przez nas elementy szybko zmieniają kolor, odkształcają się, łamią albo wykruszają, możemy podejrzewać, że to, w co się zaopatrzyliśmy jest podróbka, którą w najbliższym czasie będziemy musieli zastąpić nową.

Oryginalna wiklina posiada wszelkie niezbędne atesty higieniczne, ma także odpowiednio długi okres gwarancyjny, dlatego też nie powinniśmy obawiać się, że produkty nie spełnią naszych oczekiwań. Odpowiednio pielęgnowane meble są w stanie służyć nam dożywotnio, warto więc potraktować ich zakup jak inwestycję, której koszty szybko się zwrócą. Wiadomo oczywiście, że wiklina – jako tworzywo naturalne – będzie reagować na zmienne warunki środowiskowe oraz skoki temperatury, ciemnienie materiału jest więc procesem zupełnie oczywistym. Żeby jednak całość prezentowała się należycie, dobrze jest pokryć ją ochronnym lakierem oraz regularnie przecierać wilgotną ściereczką.

W razie potrzeby (zwykle po wielu latach) meble można odmalować, nadając im zupełnie nową barwę i dopasowując lepiej do stylistyki własnego mieszkania, co z pewnością nie będzie możliwe w przypadku mebli plastikowych, udających wyłącznie prawdziwą wiklinę.

Oryginalna wiklina

kuppanwyngiel.eu/pl/i/Wegiel-luzem/47