Regeneracja mebli z wikliny

imitacja cegły białej

Meble z wikliny posiadają swój indywidualny charakter i z pewnością najlepiej prezentują się w naturalnym wydaniu, może się jednak okazać, że na skutek naszych błędów pielęgnacyjnych na powierzchni krzesła czy innego mebla pojawią się nieestetyczne ciemne plamy lub też innego rodzaju przebarwienia. Jeżeli nie chcemy wymieniać wyposażenia wnętrza, z powodzeniem możemy nadać mu zupełnie nowy wymiar, zmieniając chociażby jego pierwotny kolor.

Przed przystąpieniem do działania powinniśmy zadbać jednak o to, aby mebel był dokładnie wysuszony i oczyszczony z kurzu i innego typu zabrudzeń. Zmiana koloru powinna odbywać się także za pośrednictwem specjalistycznych farb do wikliny, przede wszystkim dlatego, że zapewniają one elastyczność oraz skutecznie kryją, chroniąc jednocześnie powierzchnię mebli.

Ze względu na to, że renowacja wiklinowego mebla może okazać się przedsięwzięciem żmudnym i niewdzięcznym, polecaną metodą koloryzacji jest metoda natryskowa, dzięki której nie tylko zmieni się wygląd wikliny w kilkanaście minut, ale i dokładnie pokryje się wszystkie zakamarki splotów, niemożliwe do zamalowania za pośrednictwem klasycznego pędzla. Meble wiklinowe w prosty sposób mogą więc całkowicie zmienić swoją prezencję, lepiej wpisując się w nasze własne oczekiwania i styl wnętrza, który preferujemy.

Jak koloryzować wiklinę?

kotły