Nowoczesna produkcja mebli

Choć meble z wikliny mogą kojarzyć się z przestarzałymi formami aranżacji wnętrz, niezmiennie od lat cieszą się ogromną popularnością, zdobiąc nie tylko ogrody, ale i nasze salony czy sypialnie, warto więc mieć świadomość jak ogromny potencjał posiadają tego typu wyroby.

W profesjonalnych sklepach, zlokalizowanych zwykle obok największych zakładów produkcyjnych tego typu elementów, znaleźć można setki produktów – niezmiennie od lat wyplatanych ręcznie przez najlepszych chałupników. Choć tradycyjne metody produkcji nie zmieniły się od lat, zmieniły się bez wątpienia formy mebli i dodatków, z powodzeniem można więc inwestować w atrakcyjne fotele, szafy czy kosze, które swoim kształtem bez wątpienia idą z duchem czasu.

Wiklina jako materiał wytwórczy daje artystom nieograniczone możliwości, dlatego też na półkach sklepowych znaleźć można takie elementy, jak chociażby meble, kosze gospodarcze, wazony, koszyki na zakupy, kosze dla zwierząt czy zabawki dziecięce, choć w rzeczywistości jest to jedynie niewielki wycinek wszystkiego, co mają nam do zaoferowania specjalistyczne zakłady. Z powodzeniem można też zlecać konstruowanie elementów na zamówienie, co bez wątpienia będzie sporym wyzwaniem dla artystów.

Wiklinowe rękodzielnictwo

papier do scrapbookingu tanio